Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

Büyük Savaş Filmi (The Great Battle 2018)

  Güney Kore sinemasının başarılı yapımlarından biri olan Büyük Savaş (The Great Battle 2018) filmiyle karşınızdayız. Ansi Fortress yani Ansi Kalesi ismiyle de bilenen film, gerçekçi savaş sahneleri ve konunun işlenişi bakımından izleyenlerin beğenisini kazanmış. Yönetmenliğini Kwang-shik Kim'in yaptığı ve senaryosunun kime ait olduğu hakkında bilgi verilmeyen film; başarılı bir komutanın büyük bir orduya karşı aklını ve yüreğini ortaya koyarak savunmasını anlatıyor. Tang hanedanı İmparator Taizong acımasız ve savaş düşkünü bir kumandandır. Gözünü Goguryeo bölgesinde bulunan küçük ama stratejik olarak etkili olan Ansi Kalesine dikmiştir. Kendisi gibi acımasız olan 500.000 kişilik ordusuyla Ansi Kalesini 2 yada 3 günde ele geçireceğini düşünen Taizong'un hesaba katmadığı şey, kalenin kumandanı Yang Man-chun'dur. Yang Man-chun'un kanının son damlasına kadar mücadele etmeden kalesini ve halkını teslim etmeye niyetli değildir. Üstelik Yang Man cesur olduğu kadar savaş stratejileri olan zeki bir kumandandır. Nitekikm Taizong'un 2 gün yada en fazla 3 gün sürmesini beklediği savaş tam 88 gün sürer. Bu destansı savaşı konu alan Güney Kore yapımı olan Büyük Savaş (The Great Battle 2018) filmi hakkında Filmizle88 olarak sizlere aktaracaklarımız bu kadar. Umarım film hakkında bir fikir sahibi olmanıza yardımcı olmuşuzdur.Filmin şu an için türkçe dublaj dil seçeneği mevcut değil. Altyazılı olarak izleyeceğiniz film için artık son söz sizde. Ansi Kalesi filmini izlemeye karar verenler için iyi seyirler dileriz.
70%
  19
  8
Facebook Yorum Alanı
Yorum Alanı 1 Yorum Yapılmış
 1. avatar
    Melike 13 Kasım 2018 04:06:35

  İyi bir savaş filmlerinden biriydi.Kuşatma ve savunma,azınlık çoğunluğa karşı,adaletsiz bir savaş.Filmde kahin,ülkenin eski komutanalrın tanrı oldukları muhabbetleri ve kutsal yay ve ok muhabbetleri çok epik olmuş ama famtastik hava katmış.Yani daha gerçekçi olabilirdi.Efekleri,dövüş sahneleri ve görsel kalite güzel baya tatmin ediciydi.Sesler de fena değil.Bazı saçma bulduğum bir iki nokta vardı ama oda olsun yani:)
  Birde neden Çinli komutanı da Koreli oyuncuya oynatmışlar anlam veremedim açıkçası.Adamalr heceler gibi ağır konuşuyorlar bide ki Çin yapımı filmleri izlediğimde savaşlarda yada normalde böyle değil seslendirmeleri:)Muhtemelen Çinin politikaları katı kötü adamı yada kaybeden komutanalrını Çinli oyuncu oynasın istememişlerdir yoksa filmin çinde gösterimine izin vermemiş oalbilirler belkide,bilemedim.Eminim böyle bir yapım için oyuncu bulmak zor değildir ama Korenin tanınan bilinen oyuncusu oynamış.Ona çok takıldım sadece??
  İzleyin güzel film gerçekten.Sonunu böyle beklememiştim ama daha dramatik yada daha dokunaklı beklerdim.
  (bir sahne var aynı yüzüklerin efendisindeki atlıların kovalamaca sahnesi.Bi aynı formasyonda değillerdi yani:))

Sitemiz bulunan film fragmanları ve videolar Youtube, Yahoo, Vk, Twitter vb. sitelere eklenip paylaşıma açılmış içerikleri yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden Filmizle88 sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunabilirler.